Radio Białystok | Wiadomości | WORD w Grajewie? Egzaminy na prawo jazdy mogą ruszyć już po wakacjach
W Grajewie może powstać oddział łomżyńskiego WORD-u.
Byłyby tam przeprowadzane teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy z kilku kategorii - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży Robert Czerwiński.
Chcemy tam egzaminować z kategorii A, A1, A2 i AM, oraz z kategorii B i B1. Liczyliśmy, że będzie to około 4000 egzaminów rocznie. Jeżeli urząd marszałkowski, patrz tutaj sejmik, zgodzi się na to i podejmie odpowiednią decyzję, mamy już miejsce z placem, z budynkami i w okolicach końca wakacji będziemy już mogli tam egzaminować - stwierdza Robert Czerwiński.
Utworzenie oddziału łomżyńskiego WORD-u w Grajewie to reakcja na plany ośrodka z Olsztyna, który chce utworzyć swoją filię w Ełku. Mogłoby to oznaczać, że część mieszkańców jeździłaby właśnie tam na egzaminy - zauważa członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek.
Będziemy się starać oczywiście również jakoś oddziaływać na to, aby nie tracić mieszkańców z naszego województwa, którzy mogą dojeżdżać do Ełku na egzaminy. Mam tu na myśli cały obszar Grajewa i okolic. W związku z tym WORD w Łomży analizuje, czy nie stworzyć filii w Grajewie, po to, żeby nie było odpływu środków finansowych od WORD-u łomżyńskiego i suwalskiego - tłumaczy Jacek Piorunek.
Filia olsztyńskiego WORD-u w Ełku może zacząć działać w przyszłym roku.
Będzie podwyżka opłat za egzaminy na prawo jazdy w województwie podlaskim. Tak zdecydowali radni na ostatniej sesji sejmiku. Nowe opłaty będą obowiązywały od 1 maja 2025 r.
Ośrodek egzaminowania kandydatów na kierowców w Ciechanowcu? A dlaczego nie – stwierdziło Stowarzyszenie Przyjaciół Ciechanowca i zwróciło się z taką propozycją do marszałka województwa podlaskiego i dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Felieton Adama Dąbrowskiego.
Często słyszymy o kierowcach, którzy prowadzą samochody pod wpływem alkoholu. Co trzeba zrobić, żeby ograniczyć ich liczbę? Czy obowiązujące obecnie przepisy są wystarczające, czy należy je zmienić? Zaostrzyć, a może złagodzić kary?